24 / 7 NONSTOP pohotovosť

Krtkovanie Šamorín (elektromechanické)

Krtkovanie a čistenie kanalizácie v Šamoríne a okolí realizujeme pomocou mobilného zariadenia poháňaného elektromotorom. Krtkovanie je možné až do dĺžky 25 metrov pri priemere od 50 mm až po 150 mm, pričom je možné meniť hlavice. Krtkovaním čistíme upchaté kanalizácie a potrubia v dome alebo byte. Krtkovaním vám vieme vyčistiť (odfrézovať) napríklad upchané umývadlo, odpadové potrubie v kuchyni, upchané WC, prípadne upchané strešné zvody (odkvapové potrubia), kanalizačné stupačky. Na krtkovanie elektromechanicky postačí klasická elektro zásuvka (230 V).

Odpad neodteká? Vaše pokusy o vyčistenie odpadu zlyhali?

Nadišiel čas na krtkovanie

Vyskúšali ste najprv prepchať odpadové potrubie zvonom alebo ste použili hydroxid sodný a váš problém s odtekaním odpadovej vody pretrváva? Obráťte sa na nás, poradíme vám a spolu nájdeme riešenie.

Pokiaľ to bude potrebné, prídeme k vám a problém s upchatým odpadom profesionálne odstránime.

Podľa typu, priemeru a profilu potrubia zvolíme správnu pružinu a hlavicu na krtkovanie (čistenie odpadov) s elektrickým pohonom. K dispozícii máme rôzne hrubé špirály pre čistenie rôznych rozmerov a typov odpadových potrubí.

Cieľom krtkovania je spriechodniť cestu odpadu do kanalizácie. Ostré očko sa zavŕta do nečistoty a buď ju rozruší alebo sa nečistota do neho zachytí. Po skončení procesu čistenia odpadu ešte vyskúšame odtok vody - pri vypúšťaní vody sa vytvorí viditeľný vír.

Časté prekážky v odpadovom potrubí

Pri našej práci sa najčastejšie s tretávame s prekážkami v potrubí ako rolka toaletného papiera, spláchnutá handra, detské obrúsky, detské plienky, buničinové obrúsky, tampóny, hygienické vložky, plastové sitko z WC dezinfekcie a mnohé ďalšie predmety používané v domácnosti.

Čistenie silne zaneseného odpadového potrubia

Odpadové potrubie býva zanesené mastnotou, vodným kameňom a usadeninami. Silne zanesené potrubie nie je možné vyčistiť mechanickým krtkovaním pružinou. V takých prípadoch je nutné použiť čistenie silným tlakom vody a jedná sa o vysokotlakové čistenie.

Frézovanie kanalizácií a odpadových potrubí

Frézovanie sa využíva k odstráneniu pevných usadenín, koreňov v kanalizácií, prípadne stavebného materiálu usadeného v potrubí. Pri frézovaní je potrebná presná postupnosť jednotlivých frézovacích krokov. Proces frézovania je potrebné sledovať prostredníctvom monitorovacieho zariadenia v reálnom čase.

Výhody krtkovania

  • krtkovaním je možné čistiť veľmi malé priemery potrubí s použitím pravouhlých (90 stupňov) kolienok,
  • bez rizika vyplavenia splaškov z kanalizačného potrubia,
  • možnosť aplikovať rôzne hlavice a nadstavce.

24/7 - havarijná služba NONSTOP po celý rok

Cena krtkovania

Cena krtkovania - čistenia potrubia závisí od miery a typu znečistenia, typu a priemeru odpadového potrubia, obtiažnosti čistenia aj počtu vyčistených metrov. Cenu krtkovania určíme po telefonickom konzultácii alebo po obhliadke.

Vykonávame krtkovanie WC, umývadiel, drezov, vaní, stupačiek, kanalizácií, dažďových zvodov. Poskytujeme služby krtkovania v bytoch, rodinných domoch, obchodných a nákupných centrách, administratívych objektoch, reštauráciách a baroch.

Ako vyčistiť upchatý odpad, upchaté WC či upchatý odtok

Čistenie odtokov a kanalizácií

Najdôležitejšia je prevencia
Toaleta nie je odpadkový kôš, nemali by ste preto do nej hádzať všetko rad-radom. To, že toaletu spláchnete neznamená, že všetko čo ste do nej hodili, zmizne. Niektoré predmety môžu upchať či poškodiť vaše odpadové potrubie alebo dokonca poškodiť čistiareň odpadových vôd – či už verejnú alebo vašu domácu. Prečítajte si, ktoré veci do záchoda nepatria a mali by ste sa ich zbaviť iným spôsobom.

Čo určite nesplachujte: Plienky
Okrem toho, že majú dostatočné rozmery na to, aby okamžite upchali kanalizačné potrubie, obsahujú aj špeciálny absorpčný gél, ktorý vo vode nie je rozpustný. Tento gél absorbuje nielen telesné tekutiny vášho dieťatka, ale aj vodu v kanalizácii. Plienka tak značne zväčší svoj objem, čím sa upchatie odpadu stáva viac než istým.

Obsluhované lokality
Obec Šamorín

Takto sme sa stali

úspešní

Politika kvality

Za našou spoľahlivou prácou sú roky skúseností. čítať viac

Naša stratégia

Vďaka špičkovej kvalite nášho vybavenia a šikovnému tímu sme schopní vyriešiť takmer každý problém. čítať viac

Sme tu pre vás

Kontaktujte nás